Skip to main content
nowoczesne nieruchomości

Nowoczesne, umeblowane… dla tych, którzy cenią luksus

Żyjemy w czasach, kiedy zalewają nas coraz to nowsze zdobycze techniki. Owszem, styl vintage może być modny, ale w niektórych kwestiach trzeba już postawić na nowoczesność, trzeba iść z duchem czasu. To tyczy się chociażby rozwiązań w budownictwie. Teraz nadszedł czas na domy inteligentne, na rozwiązania komputerowe, proekologiczne.

nowoczesne nieruchomości
Osoby, które dysponują większym budżetem, bez problemu znajdą nowoczesne nieruchomości z mnóstwem udogodnień.

Co należy przez to rozumieć? Że w cenie są nowoczesne nieruchomości, jak chociażby domy z systemem komputerowym uruchamiającym w domu chociażby zmywarkę czy pralkę, jak również otwierającym drzwi od garażu, kiedy chcemy z niego wyjechać lub do niego wjechać.

Nowoczesne domy mają futurystyczne kształty, ogrzewanie solarne, wiele ekologicznych rozwiązań. Również developerzy stawiają na nowoczesność i obserwujemy jak w naszym mieście wyrastają wieżowce o pięknej bryle, z dużą ilością szkła. A w ich wnętrzu znajdują się eleganckie, przestronne mieszkania, z oknami do samej podłogi, z ogrodami zimowymi i wieloma innymi udogodnieniami. Dlatego również ty, jeśli szukasz nowego mieszkania czy domu, postaw na nowoczesność. Te wszystkie techniczne rozwiązania maja przed sobą ogromną przyszłość.

Ile kosztuje nowoczesny dom?

Owszem, logiczne jest, że cena takiej nieruchomości jest wyższa niż np mieszkania w starym budownictwie, które ma już 30 lat, ale za taką kwotę zyskujesz zdecydowanie większy komfort mieszkania. Dlatego popytaj w biurach nieruchomości właśnie o lokale czy posesje tego typu. Z pewnością, kiedy obejrzysz kilka z nich zrozumiesz, dlaczego stały się tak popularne, nie tylko w kraju ale i na całym świecie.

Początki obrotu nieruchomościami w Polsce sięgają XVII i XVIII wieku. Miasta rozwijały się wówczas bardzo szybko, dzięki działalności inwestycyjnej bogatego mieszczaństwa oraz szlachty i duchowieństwa. Opisuje to Leszek Kałkowski w pierwszym rozdziale swojej książki pt. “Polski Rynek nieruchomości − bilans otwarcia po wejściu Polski do Unii Europejskiej”.

Szlachta posiadała w miastach dwa rodzaje nieruchomości: tzw. “dobra stojące”, obejmujące zabudowę wraz z placem oraz “dobra leżące”, czyli place, nie zawsze zabudowywane i użytkowane przez właściciela.

Dobrami stojącymi (posesjami) określilibyśmy dziś nieruchomości mieszkaniowe, użytkowane przez właściciela. Najczęściej spotykanym typem posesji, należącym do szlachciców, były kamienice, położone w zwartej zabudowie miejskiej lub w najbliższym sąsiedztwie murów miasta.

Nie zawsze były to okazałe gmachy, budowane przez szlachtę. Często kupowane od mieszczan budynki nie różniły się zupełnie wyglądem od sąsiednich domów.

Dlaczego już wtedy inwestowano w zakup kamienic? Kryje się za tym, oczywiście, możliwość osiągania dochodów z wynajmu mieszkań lokatorom. Tak zostało do dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *