Skip to main content

DAMARK Konsultant Sp. z o. o.

Grunwaldzka 103 lok. 601; 80-244 Gdańsk; Damark działa na rynku nieruchomości od grudnia 2003 roku, specjalizuje się w kupnie, pośrednictwie, sprzedaży nieruchomości.nWspółpracuje z inwestorami w zakresie doradztwa w kol …

Początki obrotu nieruchomościami w Polsce sięgają XVII i XVIII wieku. Miasta rozwijały się wówczas bardzo szybko, dzięki działalności inwestycyjnej bogatego mieszczaństwa oraz szlachty i duchowieństwa. Opisuje to Leszek Kałkowski w pierwszym rozdziale swojej książki pt. “Polski Rynek nieruchomości − bilans otwarcia po wejściu Polski do Unii Europejskiej”.

Szlachta posiadała w miastach dwa rodzaje nieruchomości: tzw. “dobra stojące”, obejmujące zabudowę wraz z placem oraz “dobra leżące”, czyli place, nie zawsze zabudowywane i użytkowane przez właściciela.

Dobrami stojącymi (posesjami) określilibyśmy dziś nieruchomości mieszkaniowe, użytkowane przez właściciela. Najczęściej spotykanym typem posesji, należącym do szlachciców, były kamienice, położone w zwartej zabudowie miejskiej lub w najbliższym sąsiedztwie murów miasta.

Nie zawsze były to okazałe gmachy, budowane przez szlachtę. Często kupowane od mieszczan budynki nie różniły się zupełnie wyglądem od sąsiednich domów.

Dlaczego już wtedy inwestowano w zakup kamienic? Kryje się za tym, oczywiście, możliwość osiągania dochodów z wynajmu mieszkań lokatorom. Tak zostało do dziś!

Wakacje rodzinne nad polskim morzem

Nowoczesne apartamenty rodzinne https://lazurowabryza.pl/ w Poddąbiu blisko Ustki https://lazurowabryza.pl/ustka-noclegi-nad-morzem/ oferujące wyjątkowe wakacje z basenem nad morzem https://lazurowabryza.pl/nocleg-nad-morzem-z-basenem/ . Oferta dla rodzin z dziećmi, blisko morza w pięknym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *