Skip to main content
nowoczesne nieruchomości

Nowoczesne, umeblowane… dla tych, którzy cenią luksus

Żyjemy w czasach, kiedy zalewają nas coraz to nowsze zdobycze techniki. Owszem, styl vintage może być modny, ale w niektórych kwestiach trzeba już postawić na nowoczesność, trzeba iść z duchem czasu. To tyczy się chociażby rozwiązań w budownictwie. Teraz nadszedł czas na domy inteligentne, na rozwiązania komputerowe, proekologiczne.

nowoczesne nieruchomości
Osoby, które dysponują większym budżetem, bez problemu znajdą nowoczesne nieruchomości z mnóstwem udogodnień.

Co należy przez to rozumieć? Że w cenie są nowoczesne nieruchomości, jak chociażby domy z systemem komputerowym uruchamiającym w domu chociażby zmywarkę czy pralkę, jak również otwierającym drzwi od garażu, kiedy chcemy z niego wyjechać lub do niego wjechać.

Nowoczesne domy mają futurystyczne kształty, ogrzewanie solarne, wiele ekologicznych rozwiązań. Również developerzy stawiają na nowoczesność i obserwujemy jak w naszym mieście wyrastają wieżowce o pięknej bryle, z dużą ilością szkła. A w ich wnętrzu znajdują się eleganckie, przestronne mieszkania, z oknami do samej podłogi, z ogrodami zimowymi i wieloma innymi udogodnieniami. Dlatego również ty, jeśli szukasz nowego mieszkania czy domu, postaw na nowoczesność. Te wszystkie techniczne rozwiązania maja przed sobą ogromną przyszłość.

Ile kosztuje nowoczesny dom?

Owszem, logiczne jest, że cena takiej nieruchomości jest wyższa niż np mieszkania w starym budownictwie, które ma już 30 lat, ale za taką kwotę zyskujesz zdecydowanie większy komfort mieszkania. Dlatego popytaj w biurach nieruchomości właśnie o lokale czy posesje tego typu. Z pewnością, kiedy obejrzysz kilka z nich zrozumiesz, dlaczego stały się tak popularne, nie tylko w kraju ale i na całym świecie.

Po II wojnie światowej na stan własnościowy polskiego rynku nieruchomości duży wpływ wywarła nacjonalizacja mienia przejętego przez państwo. Preferowanym typem własności była własność społeczna (lub tzw. uspołeczniona), powstała z przejętej przez państwo – na podstawie aktów nacjonalizacyjnych – własności prywatnej.

Rynek inwestycyjny był ograniczony, ale budowano prywatne domy jednorodzinne, handlowano i zamieniano mieszkania, istniała prywatna własność ziemi w mieście i na wsi. Działały państwowe biura notarialne, zachowały się i były prowadzone w sądach księgi wieczyste.

W socjalistycznej gospodarce nie udzielano jednak kredytów hipotecznych, nie było wielu pośredników w obrocie nieruchomościami, a rzeczoznawcy majątkowi działali na potrzeby gospodarki państwowej, z tzw. list wojewodów i sądów powszechnych.

Od 1978 r. pojawiło się na rynku nieruchomości “oddawanie w użytkowanie wieczyste”.

Rozmiary rynku nieruchomości zwiększyły się blisko trzykrotnie, przygotowując przedpole dla dalszego dynamicznego wzrostu transakcji w okresie III Rzeczypospolitej.

Na wolnym rynku, w ciągu dziewięciu lat III RP, zawarto nieco więcej transakcji nieruchomościowych niż w okresie 23 lat PRL. Analizowane 30-lecie odznaczało się potrojeniem średniorocznej liczby zawieranych transakcji, co dało cztery razy większą ich liczbę na 1000 mieszkańców.  Znacznie większy ruch odnotowano na polskim rynku wtórnym, co miało rekompensować znaczny spadek nowego budownictwa (zwłaszcza mieszkaniowego).

Obrót nieruchomościami należy do segmentu rynku kapitałowego. Można się było zatem spodziewać, że rozwinie się w Polsce dopiero z nastaniem gospodarki wolnorynkowej i przy wpływie niezbędnych kapitałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *