Skip to main content
tanie mieszkania

Tanie mieszkania dla młodych i studentów

Marzy się własne lokum, jednak wiesz, że nie masz co liczyć na niebotyczny kredyt? To jeszcze nie koniec świata, nikt przecież nie mówi, że od razu musisz kupować luksusowy penthouse na szczycie drapacza chmur w samym centrum Warszawy – bo na taki to prawdę mówiąc mało kogo stać.

Wiedząc, że nie możemy zaszaleć finansowo, bo przecież czeka nas jeszcze drobny remont i umeblowanie nowego lokum, musimy rozejrzeć się za tańszą opcją. tanie mieszkaniaTanie mieszkania to z pewnością te z rynku wtórnego. Nie warto wiec zaglądać w oferty nowych apartamentowców, gdzie developerzy kusza doskonałym wykończeniem i wspaniałymi udogodnieniami, ale zniechęcają horrendalnymi cenami. Natomiast mieszkania po pierwszym właścicielu, z racji na fakt, że są używane i z pewnością będą potrzebowały odświeżenia, są w znacznie niższych cenach.

Lokalizacja wpływa na cenę

Dużo zależeć będzie od lokalizacji – jeśli zgodzisz się na dojazdy do centrum również znajdziesz tańsze propozycje lokali i mowa tutaj zarówno o tych do kupna jak i do wynajęcia. Wiele osób szuka również mieszkań, o których sprzedaży informują spółdzielnie mieszkaniowe. Są one przeważnie w złym, aby nie powiedzieć bardzo złym stanie i wymagają gruntownego remontu. Ale właśnie z tego powodu można je kupić za bezcen, z czego wiele „złotych rączek” korzysta. Jak widać więc można nabyć własne lokum nawet jeśli nie dysponujemy nieograniczonymi możliwościami finansowymi. Czasami warto właśnie kupić tańsze mieszkanie, odremontować je a następnie sprzedać z większym zyskiem. I tak przez cały czas.

W Polsce rynek nieruchomości premium skoncentrowany jest wokół kilku największych miast. Prym nadal wiedzie Warszawa, w której transakcje domów i mieszkań z wyższej półki stanowią połowę statystycznych zakupów. W wielkiej piątce znalazły się również: Wrocław, Trójmiasto, Kraków i Poznań.

Za dynamicznym rozwojem rynku przemawia nie tylko dobra koniunktura gospodarcza, a co za tym idzie – rozszerzająca się lista ludzi zamożnych, ale też walory inwestycyjne nieruchomości z rynku premium i luksusowego. Co ciekawe, zaliczają się do nich nie tylko nowo powstałe budynki. Trend gruntownego odrestaurowywania zabytkowych kamienic i kompleksów bądź pojedynczych budynków jest coraz mocniej widoczny, co podyktowane jest realnym popytem na tego rodzaju dobra.

Luksusem w nieruchomościach jest pustka – najciekawsze nieruchomości na rynku apartamentów to te z widokiem na pustą przestrzeń. O to w zatłoczonym i coraz mocniej zabudowanym mieście najtrudniej. Lokalizacja i architektura, naturalnie, są bardzo ważne, ale to nie koniec wymagań. Stworzenie wokół inwestycji odpowiedniej atmosfery i społeczności, tak aby mieszkaniec mógł poczuć się w niej wyjątkowo i swobodnie stanowi kolejne wyzwanie. Niektórzy deweloperzy oferują swoim nabywcom dodatkowo kompleks SPA, basen, siłownie, concierge’a, czy też najlepsze restauracje „w kapciach”. Nie oznacza to jednak, że jest to standard na tym rynku. Wiele luksusowych nieruchomości wygrywa lokalizacją i liczbą metrów, na których prywatne SPA zmieści się bez kłopotu.

Analizując rynek nieruchomości premium i luksusowych, należy zwrócić uwagę, że rządzi się on swoimi prawami. Jest znacznie bardziej odporny na krótkoterminowe wahania cen i dynamiki niż nieruchomości z niższej półki. Również wzrost stóp procentowych nie wpływa na niego bezpośrednio, dotyczy bowiem wzrostu kosztu kredytu, który rzadziej występuje w transakcjach sprzedaży na tym rynku.

Inwestycja w nieruchomość premium to dobry sposób na ulokowanie nadwyżki kapitału, przy czym nie powinna ona być traktowana jako inwestycja krótkoterminowa, bo istotny wzrost wartości to kwestia minimum kilku lat. Dlatego osoby, które liczą na szybki zwrot z inwestycji, powinny rozważyć zakup nieruchomości typowo inwestycyjnej, takiej jak mieszkania pojedyncze lub w pakietach pod najem czy też apartamenty w atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *